Haunted Hospital
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Trick or Treat, Trick or Treat, Candy is dandy, But murder is sweet.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dulcea vanataoare

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeMar Mar 16, 2010 4:50 pm

Dupa ce am iesit de la vecinii mei, am inceput a alerga, cautand o victima. Am amanat vanatoarea prea mult.
Ajunsa in dreptul parcului observ un tanar plimbandu-se singur. "Ce victima usoara" gandesc eu si ma apropii de el, pregatindu-mi coltii. Ajung la el, il trag spre mine si-mi infing coltii in gatul lui, simtind vinul vietii, in sfarsit, in venele mele.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 12:54 am

Stăteam pe o bancă a parcului și citeam romanul lui Gillian Flynn ”Dark Places” când la vreo 10 metrii depărtare de mine văd o siluetă cu părul șaten ce-și satisfăcea setea cu sângele unui biet băiat. Atunci încep să-mi fixez privirea asupra lor ascultând atent bătăile frenetice ale inimii victimei.
Nu am înțeles niciodată de ce cineva s-ar hrăni cu o pradă atât de ușoară. Eu nu aș fi putut face asta, pentru mine vânătoare este cea mai importantă. Cel mai frumos este când îi faci să te primească în familile lor, iar apoi tu, ca o ființă parșivă fără inimă le iei tot fără niciun regret, ba chiar cu doză mare de plăcere administrată direct în ființa ta moartă și rece... Ooo, cât pot adora acest sentiment.
N-am mai avut timp să mă gândesc la plăcerea vânătorii că vampirul acela șaten s-a pus lângă mine pe bancă.
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:16 pm

Dupa ce-mi termin cina observ pe o banca o tanara vampir uitandu-se insistent la mine. Ma sterg de sangele de pe dinti si buze cu limba, savurand si ultimele picaturi de sange ale baiatului si ma indrept spre banca:
-Buna. Ma numesc Emma si sunt noua pe aici. La voi cum se vaneaza? Te-am vazut uitandu-te ciudat la mine.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:21 pm

- Bună Emma, eu sunt Zoya Rose..., dar îmi poți spune Zoe sau cum vrei. Și ca să-ți răspund la întrebare, nu cred că există un mod specific de a vâna, fiecare o face în modul lui. Eu prefer să mă joc cu mâncarea...
Mi-am dat o suviță de păr ce-mi atârna în fața ochilor și am încercat să-mi scot din minte mirosul sângelui tocmai scurs.
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:28 pm

-Si mie imi place sa ma joc cu ea, dar nu ma mai hranisem de mult timp si nu voiam sa incep a vana in camp deschis cu multi martori. Nu prea as vrea ca din vanator sa devin vanat --si inceo a rade cu pofta-- De cat timp locuiesti in acest oras?
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:30 pm

Mi-am lăsat capul în jos, încercând cu disperare să-mi șterg lacrima de sânge ce mi se rostogolea pe obrazul drept.
- Deabia m-am mutat, tu? am spus eu privind-o atent în ochi


Ultima editare efectuata de catre Zoya in Joi Mar 18, 2010 1:46 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:36 pm

- La fel. Si imi pare bine ca am facut acest lucru. De unde am venit devenisem deja vanat.zic eu aratand o fata indiferenta.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:37 pm

- Știu cum e, am șoptit. Acum câți ani ai fost transformată?
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:40 pm

-25, dar mi se pare ca a trecut mai putin de o saptamana. Mi se pare mult mai distractiv asa decat sa fiu un om lipsit de rezistanta. Tu?
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:46 pm

- Eu am în total 29 de ani. Sunt încă un novice. Și mie îmi place să fiu vampir, dar câteodată mi-e dor de sensibilitatea mea umană, dacă am avut așa ceva.
Discuția îmi producea o nervozitate necontrolabilă, dar nu știu de ce că fata era drăguță, politicosă și încă o mie de calități. Pentru a mă liniști mi-am băgat unghia de la degetul mare drept în palmă, având grija ca fata să nu vadă intențile mele masochiste. Durerea mă liniștea oricând.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:49 pm

Statea intr'un copac si le priveam pe cele 2 fete care vorbeau.Am inceput sa ma plictisesc asa ca m'am dus la ele.
-Buna!Ce faceti?
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:51 pm

-Buna. Bine, tu?
Ii raspud eu tanarului vampir.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:52 pm

-Stateam si va urmaream!am zambit. Bietu baiat, n'avut nicio sansa!am chicotit.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:53 pm

Mi-am scos rapid unghia din palmă și i-am întins mâna tipului.
- Bunăziua, eu sunt Zoya Rose...
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:57 pm

-Iar eu ma numesc Emma Potter, dar mi se zice Ems. si ii intind si eu mana la randul meu.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:58 pm

Le'am prins pe amandoua de mana.
-Sami!am zambit.
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:59 pm

- De cat timp locuiesti in oras?
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 1:59 pm

-De azi!am inceput sa rad dandu'le drumul la mana fetelor.Voi?
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:01 pm

Modul impertinent în care ne-a întrerupt mă incita. Nu prea cred că era cel mai bun coleg de vânătoare, dar cu siguranță un partener de distracție.
- Și eu, am șoptit (mai mult sâsâit)
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:02 pm

-Misto!am zambit. Ma gandeam ca o sa fiu cel mai nou de aici!
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:03 pm

-Iar eu de ieri. Nu ati vrea sa ne plimbam putin prin zona?
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:04 pm

-Gasim prada buna pe aici?le'am intrebat pe fete zambind.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:04 pm

- Cu siguranță nu genul meu de pradă... am spus eu pe un ton amuzat
Sus In jos
just4love

just4love


Mesaje : 27
Data de înscriere : 15/03/2010
Localizare : Mystic Falls

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:05 pm

- Ce am gustat eu nu a fost rau, deci cred ca e destul de buna.zic eu zambind
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:06 pm

-Dar care e genul tau de prada?am intrebat'o curios.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dulcea vanataoare Empty
MesajSubiect: Re: Dulcea vanataoare   Dulcea vanataoare I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dulcea vanataoare
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Haunted Hospital :: In afara spitalului. :: Parc-
Mergi direct la: