Haunted Hospital
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Trick or Treat, Trick or Treat, Candy is dandy, But murder is sweet.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Doar un singur fum

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeVin Mar 19, 2010 8:18 am

Străzile erau pline de oameni ce se grăbeau să ajungă în diferite locuri. Asfaltul fremăta sub tălpile acelea grăbite.
Mergeam fără să-mi pese de nimic, bucurosă însă că timpul în care trebuia să fiu mereu undeva se sfârșise și puteam să fiu liberă.
”Ce ciudat arată. Sigur nu este de aici.” am auzit gândurile unui cerșetor. Știam sigur că se referă la mine, așa că am intrat într-o cafenea pentru a nu-i atrage atenția din nou și a-l face să-și dea seama de adevărata mea natură.
Când am intrat în cafenea am fost complet șocată. Copii bretonați stăteau tolăniți pe fotolile prăfuite ce le fuseseră puse la dispoziție. Ochii lor roșii mă înfiorau. Păreau atât de liniștiți, lipsiți de toate grijile pământești. Se vedea că erau în lumea lor.
Am încercat să iau un loc dar am observat că toate mesele erau rupte, iar scaunele, aveai noroc dacă găseai unul cu trei picioare. M-am mai uitat puțin în jur, iar apoi, un chelner ce mă privea indignat mi-a făcut semn să urc pe scări. Sus totul arăta diferit. Mesele erau curate, iar scaunele erau întregi, în unele locuri fiind înlocuite chiar de canapele.
M-am așezat la o masă lângă un geam, și pentru a nu părea suspectă mi-am comandat un capuccino.


Ultima editare efectuata de catre Zoya in Vin Mar 19, 2010 11:41 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeVin Mar 19, 2010 11:48 am

Ma plimbam pe strazi in cautarea unui local despre care auzisesi o gramada. M'am pierdut de vreo 2 ori pana am gasit localul dar pana la urma am reusit. Am intrat acolo si am zambit cand am vazut ce fel arata:mese rupte, scaune deteriorate, drogati peste tot si ceva curve p'aici pe colo. Desi vroiam sa raman n'aveam chef sa intru in belele de la prima mea vizita asa ca am urcat la etaj. Imediat un par roscat mi'a furat privirea si am realizat ca era Zoya. M'am dus si m'am asezat langa ea.
-Hei!Ce faci p'aici?
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeVin Mar 19, 2010 11:42 pm

- Ma ascund. Dar tu? l-am întrebat pe brunet uitându-mă absent pe geam
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 4:42 am

-Vroiam sa vad ce fel e pe aici!Dar de ce sau cine te ascunzi?
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 11:17 am

- De ochii unor muritori care au aflat la ce servește creierul și acum sunt nerăbdători să-l folosească. Oricum, cred că ar trebui să-ți comanzi ceva pentru a nu ieși în evidență.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 12:39 pm

Am inceput sa rad.
-Si daca ies in evidenta care'i problema?Oricum pe aici sunt multi vampiri.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 12:44 pm

- Câteodată este mai bine să pervi decât să tratezi. Nu toți muritorii sunt proști(doar marea majoritate).
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 12:53 pm

Am zambit.
-Bine!Bine!Am sa comanda o ciocolata calda!am zis apoi am chemat chelnerul si mi'am comandat bautura.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 12:57 pm

- Vezi, nu te simti mai bine ca ai facut ce trebuie?
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 12:59 pm

-Nu ma simt mai bine pentru ca nu am facut ce trebuia!Dar oricum, nu prea am chef de belele acum.am zambit.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:05 pm

L-am privit puțin ciudat căci eu eram înnebunită să fac ce trebuie, iar deobicei dacă o regulă îmi conevenea devenea literă de lege, iar dacă nu, pur și simplu încercam să maschez faptul că o încalc.
- Nu vei fi niciodată un vampir adevărat dacă nu urmezi principalele regului, printre care și aceea de a nu dezvălui adevărata ta natură.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:07 pm

-Tu crezi ca adevaratii vampiri trebuie sa respecte reguli?Noi sunte diferiti prin definitie!O data ce ne'am nascut am incalcat orice lege, mai ales ca statul vrea sa omoare toti vampirii dar din pacate nu ne gasesc. Este o regula ca orice copil vampir sa fie omorat!Deci atunci cand ne nastem deja am incalcat una!Pentru mine un adevart vampir face ce vrea, cand vrea si unde vrea!Nu traieste dupa nicio regula!
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:10 pm

- Politica ta este o utopie. Nu există civilizație fără regului. Și oricum, dacă ar afla ce ești te-ar distruge imediat.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:14 pm

-Crezi ca ar putea?am inceput sa rad. Nu sunt un vampir obisnuit ca tine!
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:20 pm

- Încă nu mi-ai cunoscut adevărata putere. Ai putea fi uimit, am spus zâmbind larg
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:22 pm

-Cum spui tu!Sa stii ca la puteri is greu de impresionat!
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:26 pm

- Atunci înseamnă că te-am subestimat și s-ar putea ca în ciuda firii tale bezmetice să ai niște puteri nebănuite. Dar nu-ți fă griji, căci n-am să mă las nici eu mai prejos.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:28 pm

-Bine faci!Ca nu imi place sa castig fara lupta!am zambit.
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:30 pm

- Cine a spus că vei câștiga?
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:34 pm

-Mereu castig draguta!Dar imi place sa ma lupt pentru ca pot bate pe altii!
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:38 pm

- Draguță, cred că vei fi tare deazamăgit când te voi bate.
Ideea unei competiții mă incita foarte tare. Vroiam să-i arăt puștiului cu gura mare ce înseamnă adevărata putere.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:40 pm

-Scuze draguta dar nu se poate!am zambit.Ori castig ori e egalitate!Niciodata nu pierd!
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:42 pm

- Te vei obișnui repede, nu-ți fă griji. Și să pierzi este o artă.
Sus In jos
Sami

Sami


Mesaje : 87
Data de înscriere : 18/03/2010

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:43 pm

-Draga nu voi pierde asa ca obisnuiestete cu ideea!
Sus In jos
Mekare

Mekare


Mesaje : 64
Data de înscriere : 17/03/2010
Localizare : Death Valley

Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitimeSam Mar 20, 2010 1:46 pm

- Ști ce? În loc să ne certăm ca chiorii mai bine ne liniștim și vorbim despre altceva. Este pur și simplu stupid să ne certăm pentru ceva ce nu s-a întâmplat vreodată. Dar oricum, sunt sigură că nu eu sunt cea care va plânge la sfărșit.
Și ca să schimbăm subiectul, care este cartea ta preferată?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doar un singur fum Empty
MesajSubiect: Re: Doar un singur fum   Doar un singur fum I_icon_minitime

Sus In jos
 
Doar un singur fum
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Haunted Hospital :: In afara spitalului. :: Restaurantul-
Mergi direct la: